دستگاه DVR جزء اصلی سیستم دوربین مداربسته غیر شبکه است ،حتی بهترین و گران ترین دوربین های دنیا هم اگر در کنار یک دی وی آر نامناسب قرار گیرند حاصلی ندارند. دوربین های آنالوگ و دوربین های اچ دی هرکدام dvr مختص خودشان را دارند.

انتخاب اشتباه dvr در سیستم های مداربسته مشکلات زیادی را برای نصابان و مشتری بوجود میاورد


ادامه مطلب

دوربین های مداربسته حرارتی مجهز به سنسور های حرارتی هستند ، به این صورت که افراد و اشیاء بر اساس دمای آنها قابل دیدن و تشخیص هستند .

تمامی موجودات زنده و غیر زنده از خود امواج مادون قرمز منتشر میکنند که موجودات زنده نظیر انسان قادر به دیدن آن نیستند اما دوربین های حرارتی قادر به مشاهده این امواج هستند


ادامه مطلب

همانطور که میدانید در بعضی از مکان ها و موقعیت ها نیازی به ضبط تصاویر در زمان های زیاد و یا در اندازه های بزرگ نیست، و یا در بعضی مکان ها نیز اصلا امکان استفاده از دستگاه های ذخیره سازی (مانند NVR) نیست. حالا در این مواقع راه حل چیست؟ در این پست قصد داریم یک راه حل ساده و در عین حال کاربردی را به شما معرفی کنیم.


ادامه مطلب

سیستم اعلام حریق یا Fire Alarm System  به تجهیزاتی گفته میگردد که در هنگام شروع حریق علائم آتش سوزی را تشخیص داده و افراد حاضر یا خارج از محل آتش سوزی را مطلع می کنند. سیستم اعلام حریق یکی از مجموعه ادوات سیستم های نظارتی، امنیتی و حفاظتی است.


ادامه مطلب

آژیر در سیستم اعلام سرقت به منزله اعلام کننده صوتی عمل میکند و خطر را اعلام میکند.صدای آژیر در انواع متفاوتی وجود دارداما آژیر ها به طور معمول صدایی متناوب دارند.آژیر ها در ولتاژ های 9v - 12v - 24v موجود هستند.


ادامه مطلب

سنسور ضربه یا شوک یکی دیگر از تجهیزات به کار رفته در سیستم اعلام سرقت اماکن است.این سنسور ضروری از یک پلاتین و یک پیچ تنظیم کننده تشکیل شده استزمانی که یک ضربه به سنسور شوک فعال وارد شود،این این تیغه ها از هم جدا شده و این فرمان سریعا به سرور مرکزی منتقل میشود ...


ادامه مطلب

سیستم اعلام سرقت دارای اجزای مختلفی است که به اختصار آن را در این مطلب مورد بحث قرار داده ایم.هر کدام از این اجزا به اجزای دیگری تقسیم میشوند که در مطالب بعدی به طور کامل به آن ها میپردازیم.اما به صورت کلی سیستم های اعلام سرقت در بازار به دو صورتبا سیم و بیسیم وجود دارند


ادامه مطلب

يکی از مهمترين تجهیزات سیستم های مداربسته پس از دوربین هارد دیسک دستگاه DVR می باشد. از هارد دیسک ها برای ذخیره صدای میکروفن ها و تصاویر دوربین ها  استفاده می شود .در این مطلب به پارامتر های لازم در انتخاب هارد میپردازیم.


ادامه مطلب

سیستم اعلام سرقت اماکن که آن را دزدگیر اماکن می نامیم جهت اعلام سرقت در اماکن مسکونی،تجاری،اداری و صنعتی به کار میرود . استفاده از سیستم اعلام سرقت دارای مزایای فراوانی است که به طور اختصار به آن میپردازیم.


ادامه مطلب

دوربین ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم میشوند اول دوربین های خارجی که به منظور نصب در فضا های خارجی طراحی شده اند و به همین علت باید در مقابل شرایط جوی  و تغییرات دما و باد و باران مقاوم باشند.

دوم دوربین های داخلی که به منظور نصب در محیط های داخل ساختمان طراحی شده اند و فاقد پوشش ضد آب هستند و معمولا مقاوم به ضربه نیستند به لحاظ شکل ظاهری نیز دوربین ها به اشکال زیر تقسیم میشوند


ادامه مطلب

در سیستم های مدار بسته بایستی بتوانیم تصاویر گرفته شده توسط دوربینها و میکروفن ها را ضبط کرده و طبق تاریخ و ساعت در جایی بایگانی کنیم تا در صورت نیاز به آن آرشیو مراجعه کرده و به فیلم مورد نیاز دسترسی پیدا کنیم.


ادامه مطلب